Fethiye – Çalış Plajı


Fethiye Çalış PlajıFethiye merkezine yaklaşık 4 km demek artık yanlış olur diye düşünüyorum çünkü Çalış plajı ile Fethiye arası hızla artan yapılaşma nedeniyle artik bir bütün haline gelmiştir.  Yerli halkın ve turistlerin en çok ilgi gösterdiği Çalış Plajı uzun bir kumsala sahip olduğu gibi konaklama, gece hayati ile de beğenilmektedir. Aslında Çalış Plajını 2 ayrı plaj olarak ele almak daha mantıklı olur. Birincisi kumlu olan plaj Çalış merkezinden başlamakta ve yaklaşık 3 km kadar devam etmektedir.

Tüm eğlence mekânları ve konaklama tesisleri burada yer almaktadır.  Sahil boyunca restoran, bar, otel bulunmaktadır. 3km uzunluğunda bir yürüyüş parkuru sahil bandını izlemektedir. Burada ayni zamanda sörf basla olmak üzere birçok etkinlik de yapılmaktadır. Bu bölgede birçok yerleşik Alman basta olmak üzere turist bulunmaktadır. ikinci plaj ise Koca Çalış Plajı burası de hemen Çalış Plajının bittiği kısımdan baslar buranın sahili Çakıllı ve de dalgalıdır. Bu bölümde yeni yeni tesisler kurulmaktadır. Plajda ilerledikçe lüks villalar görmek mümkündür.  Bu kısımda yaklaşık 4-5 devam etmektedir daha çok piknik amaçlı gelen yerli halk tercik eder bu kısmi.
Çalış`da konaklama:
Çalış plajında irili ufaklı çok sayıda otel, pansiyon, apart bulunmaktadır. Bu oteller genelde plaja en fazla 400-500 metrededir ama plaja sıfır hatta plaj 3-5 metre mesafede bulunan onlarca otelde bulunmaktadır..
Çalış`da gece hayatı:
Çalış gece hayati açısından oldukça popüler bir yerdir. Her zevke göre onlarca eğlence mekânı bulunmaktadır.

Gürültülü müzik severler için gece kulüpleri türkü severler için türkü barlar, rock bar severler için rock barlar mevcuttur. Kısacası eğer amacınız tatilde sabaha kadar eğlenmek ise Çalış sizler için ideal bir yer olacaktır.
Koca Çalış Plajı:
Fethiye Çalış Plajının devamında bulunur. Çalış plajından sağ tarafınıza baktığınız zaman görünen tepenin o kısma kadar uzanır. Plajı çakıllı ve taslı olmasına rağmen uzun bir yapıya sahiptir. Genelde yerli halk tercih etse de son zamanlar bu kısmada tatil köylerdi inşa edilmeye başlandı.

Çalış Plajına nasıl gidilir?
Fethiye merkezinde Fethiye Çalış dolmuşlarıyla 8-10 dakikalık bir yolculuk ile ulaşmak mümkündür. Dolmuşlar Fethiye merkez Camii yakınından geçmektedir.

Fethiye Çalış PlajıFethiye Çalış Plajı

Fethiye – Çalış Plajı ile Benzer Yazılar:

15 Ağustos 2012 Saat : 9:32

Fethiye – Çalış Plajı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
reklam
reklam
reklam

Son Yorumlar

Son Yorumlar

Tema: Usluer |